Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Türkiye 38 Yaşında
22 Nisan 2007 Pazar | 23:45

İhlas Medya Grubu'nun çekirdeğini oluşturan gazeteniz Türkiye, 22 Nisan 1970 tarihinde "Hakikat" ismiyle 8 sayfalık akşam gazetesi olarak yayın hayatına başladı. Enver Ören ve arkadaşlarının bütün gayesi milli ve manevi değerlere sahip çıkmaktı. Babıali'de Çatalçeşme Sokak'taki tarihi mekanlarda her geçen gün büyüyen ilk göz ağrımız "Hakikat" bugün "Türkiye Gazetesi" ismiyle hizmetlerine devam etmektedir. Gazetemiz yazılı basının dev yayın kuruluşlarından biri olarak yine ilk günkü gibi Türk milletinin milli ve manevi değerlerine büyük önem veren bir anlayışla yayın hayatını sürdürmektedir. Gazetemizin kurucusu değerli büyüğümüz Enver Ören Bey ve arkadaşlarının ideali, insanlara faydalı olmak ve daha fazla insana iş imkanı sağlamak olmuştur. Nitekim; gazetemizle atılan ilk tohum, yıllar içinde büyük bir ağaca dönüşmüş ve hizmetlerin kapsamı gazete boyutlarını aşmıştır. Bugün 1970 yılında atılan tohum, bünyesinde gazete, televizyon, radyo, haber ajansı ve dergi grubunu barındıran İhlas Medya Grubu başta olmak üzere; inşaat, dış ticaret, gıda, sağlık ve çok sayıda hizmet alanlarıyla onlarca şirketi ve binlerce çalışanı çatısı altında barındıran dev bir holdinge dönüştü. Ülkemizin adını taşımaktan her zaman büyük şeref duyan gazeteniz Türkiye, ülkenin gençliğine ve eğitime büyük önem vermektedir.

Devlet-millet el ele
İhlaslı olmak ve halk yararına işler yapmak ilkeleriyle yola çıkan gazetemiz, bu prensiplerinden hiç bir zaman taviz vermedi, bundan sonra da vermeyecektir. Gazetemiz büyük Türk milletinin takdiri ve desteği sayesinde hep "Huzur veren gazete" olarak anılmıştır. Objektif ve doğru habercilik anlayışına sahip, basın-yayın ahlak ve ilkelerine taviz vermeden uyan, evrensel ve çağdaş değerlere bağlı yayıncılık çizgisini benimseyen Türkiye Gazetesi için aslolan hedefler bellidir: "Milletin devletiyle kaynaşması, barış ve huzurun ülkeye hakim olması ve ülkemizin gelişmiş ülkeler sıralamasında en üst seviyelerde yer alması."

İnanç ve samimiyet
İnsanlara daha faydalı olabilmek için 37 yıl önce öğretmenlik mesleğini bırakarak gazetecilik mesleğine adım atan Sayın Enver Ören, İhlas Holding'in temelinde inanç ve samimiyet olduğunu her platformda dile getiriyor. Enver Bey gazetemizin yeni yetişen genç kadroların elinde çok daha ileriye gideceğine inanıyor. Kendisi her zaman insanların sevgisini kazanmayı ve hayır dualarını almayı prensip edindiğini söylüyor ve bunu nasihat ediyor. O'nun en büyük arzusu Türkiye Gazetesi'nin her zaman olduğu gibi gelecekte de yeni sistem ve tekniklerin öncüsü olması. Matbaamızda sürekli yenilenen baskı makineleri de bu arzunun bir tezahürü olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye yazıyorsa doğrudur
Ülkenin ekonomik istikrara kavuşması için hep "bardağın yarısı dolu" anlayışıyla haber ve yayınlar yapan gazetemiz aynı zamanda, KOBİ'lerin ve esnafın gözü ve kulağı durumunda. Türkiye Gazetesi her türden üretim yapan, hizmet veren esnafın işletmelerin huzur ve güvenle okuduğu bir yapıya sahip. Bu yüzden okur sayısı en fazla olan gazetelerin başında geliyor. Her gün milyonlarca insana huzur ve güven veren gazetemiz ABD ve Japonya başta olmak üzere, birçok gelişmiş ülkede yaygın olarak kullanılan 'abone' veya "elden dağıtım" sistemi ile güneşin doğduğu her sabah, evlere iş yerlerine günün ilk misafiri olarak girmektedir. Türkiye Gazetesi; başta İstanbul olmak üzere Frankfurt, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Antalya'daki modern matbaalarımızda en iyi tekniklerle basılıyor.
Her zaman onurlu yayınlarla Türk milletinin menfaatlerini ön planda tutan gazeteniz Türkiye, bu hassasiyetinden hiç bir zaman vazgeçmedi. Bugüne kadar verilen kültür ve eğitim hizmetleriyle binlerce ev ve iş yerinin kütüphane kurmasına vesile olan Türkiye Gazetesi, okurlarının güveni ile yoluna devam ediyor. İhlas Haber Ajansı (İHA) gibi güçlü bir kardeş kuruluşumuz var. İHA'nın desteğiyle dünyanın her yerine uzanıp dünya kamuoyunda yankı bulan haberleri, hızlı, ciddi ve en güzel fotoğraflarla sayfalarımıza taşıyoruz. Okurlarımızın "Türkiye Gazetesi yazıyorsa doğrudur" şeklindeki haklı inancına her zaman layık olmaya çalışıyoruz. Güçlü ve etkili spor sayfalarımız, kadın ve çocuklara hitap eden renkli köşelerimiz, sağlık haberlerimiz ve her konuda aşırı uca gitmekten kaçınan yayın politikamızla halkı bilinçlendiren bir içeriğimiz var. Ülke gündemini en güçlü şekilde yansıtmayı başaran gazetemiz, her zaman ülke çıkarlarını ve kamu yararını savunan bir yayın anlayışını ilke edinmiştir.


Kırılamayan rekor
Gazetemizin en önemli özelliklerinden biri de tecrübeli bir yönetim kadrosuna sahip olmasıdır. Uzun yılların birikimine sahip usta yöneticilerimiz yayın çizgimizdeki istikrar ve başarının mimarlarıdır. Hepimizin örnek aldığı insansa değerli büyüğümüz Enver Ören Bey'dir. Çeşitli sosyal kesimlere ve yaş gruplarına hitap edebilen, huzurla okunabilen, gündemi çekiştirmeden bütün haberleri kısa, tarafsız ve anlaşılır biçimde aktarmayı hedefleyen bir yayın politikası izliyoruz. "Sahibi hiç değişmeyen gazete" özelliğimizi korumak bizlere ayrı bir huzur ve şevk veriyor. İstikrarın yanı sıra gazetemiz günlük siyasi yayınlar arasında hep rekorlara imza attı.

1.424.350 adetlik tiraj rekoru geçilemedi
1990 yılında 1 milyon 424 bin 350 adetlik net satışı ile Türk basınında milyonun üzerinde satan ilk gazete olmayı başardık. Türk basın tarihinin tiraj rekoru hâlâ bizde, bundan da her zaman mutluluk duyuyoruz. Bugün 73 bin metrekarelik modern binamızda ilk günkü heyecanımızla hizmete devam ediyoruz. Türkiye, 12 bin 870 nüshasının birinde bile bölücü ve yıkıcı yayın yapmadı. Gayemiz her zaman sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü oldu. Gazetemiz kuruluşundan bu yana sürekli yaptığı haberlerin arkasında oldu ve hiç bir kurum veya kişi tarafından tekzip edilmedi. Aynı kulvarda yer alan rakiplerimiz defalarca mahkeme kararları ile toplatılırken, bu tür olaylar elbette bizi de üzdü.


Yayıncılık tek çatı altında
İhlas Holding'in medya sektöründeki iştirakleri 10 Temmuz 2003'te kurulan İhlas Yayın Holding ile tek çatı altında toplandı. İhlas Yayın Holding'in ana hedefleri, medya grubu şirketleri arasındaki sinerjiyi artırarak etkin ve verimli bir medya gücüne ulaşılmasını sağlamak. Bir diğer hedef de, sağlanan bu etkinliğin ardından ortaya çıkan değeri halka açarak yatırımcılarla paylaşmaktır.


TGRT HABER güven veriyor
Türkiye Gazetesi'ni kuran çekirdek kadromuz, 1993 yılında Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu (TGRT)'yi yayın hayatına kazandırarak gücüne güç kattı. Kurulduğu günden itibaren dünyanın ve ülkenin gündeminde yer tutan haberleri Türkiye Gazetesi, TGRT ve İhlas Haber Ajansı ile yakalayan İhlas Medya Grubu, bu tecrübesini 29 Ekim 2004'de yayın hayatına başlayan TGRT HABER TV'ye aktardı. "Haber neredeyse biz oradayız" sloganıyla haber kanalları arasında ilk sıraya oturan TGRT HABER TV, beklentileri önemseyen, sorumluluk sahibi ve tarafsız çizgisinden taviz vermeyen habercilik anlayışıyla, izleyicinin büyük beğenisini ve güvenini kazandı.


İHA her yerde
1993 yılında faaliyete geçen İhlas Haber Ajansı (İHA) dünya çapında görüntülü haberleri uydu ile abonelerine ulaştırabilen en büyük ajanslardan birisi. Türkiye'nin en ünlü gazetecilerinin köşe yazılarında "Her yerde İHA" var başlıklarıyla da rüştünü ispatlayan İHA, hâlâ Türkiye'nin ve dünyanın sayılı haber ajansları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye'de özel haber ajansçılığı konusunda lider durumunda olan İHA, teknolojik yatırımları zamanında ve yerinde yaparak bu konuda uluslararası rakiplerinden oldukça ileriye gitti. İHA'nın güçlenmesi hem Türkiye Gazetesi'ni hem de kardeş kuruluşlar TGRT ve TGRT Haber TV'yi rakipleri karşısında ön sıralara taşıdı.

Bilişimde öncüyüz
İhlas Yayın Holding'in çatısını oluşturan Türkiye Gazetesi, TGRT FM, TGRT HABER TV, TGRT Pazarlama, İhlas Haber Ajansı ve İhlas Dergi Grubu'na bilişim altyapısını 1996 yılında kurduğumuz "İhlas.net" ile sağlıyor. İhlas.net bugün bilişim sektörünün lider kuruluşları arasında yer alıyor. İhlas.net, Türkiye'deki kurum ve kuruluşlara internet erişimi ile internet tabanlı katma değerli hizmetler sunuyor. İhlas.net, kampanyalarıyla da on binlerce bireysel aboneyi bilgisayar ve internetle tanıştırarak; bilişim sektörünün gelişmesine katkıda bulunuyor. İhlas.net, 2001 yılı Mart ayından itibaren stratejik değişiklik yaparak, bütün pazarlama, satış ve altyapı gücünü kurumsal internet bağlantılarına yöneltmiştir.


Güçlü bir dergi grubu
İhlas Yayın Holding'in Türk halkına sunduğu hizmetlerden biri de kaliteli dergi yayıncılığı. İlk yayınını 1981 yılında çıkaran ve üç ana bölümde yayıncılık yapan İhlas Dergi Grubu, sektör ve uluslararası yayıncılık alanında Türkiye'nin en büyük dergi gruplarından birisidir. "Yemek Zevki" ve "Türkiye Çocuk" gibi aktüel yayınlarla ön plana çıkan dergi grubu; Konfeksiyon Teknik, Matbaa Teknik, Medikal Teknik, Food Hi-Tech ve Yapı Malzeme dergileriyle özel sektöre güçlü bir yayın desteği sağlamayı sürdürüyor. Dergi grubumuz yabancı dillerde yayınlanan Textile Exports, Automotive Exports, Fashion Exports, Turkey Economic Newspaper ve Construction World dergileriyle de uluslararası ticarete destek veriyor.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Biz de SMM olarak Türkiye gazetesinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti varoldukça ilelebet yayın hayatına devam etmesini diliyor, yayın hayatlarında başarılar diliyoruz.

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı