Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Fransızların Kutsal Sahtekarlığı
14 Nisan 2007 Cumartesi | 00:23

Hristiyan dünyası tarafından aziz ilan edilen Jan Dark'ın müzelerde ve kiliselerde sergilenen ve her yıl milyonlarca hristiyan tarafından ziyaret edilen kutsal kalıntılarının sahte olduğu tespit edildi.
 
Adli tıp uzmanı bilim adamı Philippe Charlier'ın spektometre, atom emüsyon teknikleriyle incelediği kalıntılarda, insan kalıntılarında değil de sadece mumya kalıntılarında ortaya çıkabilecek vanilya ve birçok özellikle mısır mumyalarında kullanılan özel maddelerin bulunduğunu saptadı.

Yakılarak öldürülen Fransız kadın halk kahramanı Jan Dark'ın olduğu idda edilen ve sergilenen kemiklerin, aslında bir Mısır mumyasına ait olduğu ortaya çıkarıldı. Normandiya'da saklanan kemikler üzerinde yapılan çalışmanın sonuçları, arkeoloji dünyasında bir bomba etkisi yaptı. İncelemelerde, kemiklerin yanmadığı ve elbise parçası olduğu düşünülen bezin üzerinde de Eski Mısır'da mumyalama işleminde kullanılan kaplama maddesinin ve çam polenlerinin bulunduğu görüldü.

Uzmanlar, Jan Dark'ın yaşadığı dönemde Normandiya'da Çam ağaçlarının bulunmadığını ve çam reçinesinin de Mısır'da mumyalama maddesi olarak sıkça kullanıldığını belirtiyorlar. Çalışmalara son kanıt da, kemikler üzerinde yapılan karbon tarihlendirmesi sonucunda geldi

Sahte kalıntılar arasında Jan Dark'a ait kemiklerin, Jan Dark'la beraber yakılan kara bir kedinin kemiklerinin ve Jan Dark'a ait olduğuna inanılan ve kutsal olduğu varsayılarak sergilenen kalıntılar bulunmakta.

Kaynak: National Geographic News

Jan Dark Hakkında

Jeanne d'Arc, Yüzyıl Savaşları boyunca İngiltere'ye karşı durmadan Fransa'ya yardım eden ve daha sonradan Fransa'nın dört bir yanında nam salmış bir Fransız Katolik azisesidir.

12 yaşındayken St. Catherine, St. Margearet ve St. Micheal'in ruhları ile önsezi ile iletişime geçmeye başladığı söylenir. Savaşlarda Fransız ordusuna katılmış ve İngiliz'lere karşı savaşmıştır. Daha sonra onu esir alan İngiliz'ler onun erkek giysileri giyip savaşan ve gaipten sesler duyan bir kâfir olduğunu öne sürerek onu henüz 19 yaşında iken yakarak öldürme kararı vermişlerdir.

Ölmeden önce ve öldükten sonra adını korumak için görülmüş tüm mahkeme kayıtları bugün Fransa Millî Kütüphanesi'nde saklanmaktadır. Yaşadığı tarihteki diğer kişiler ile kıyaslandığında, hakkında en çok şey bilinen kişilerden biridir. Jan Dark bugün Fransa'nın en önemli azizelerinden ve kutsal ikonlarındandır.

Kaynak: Vikipedi

  polemik kategorisindeki en yeni içerikler
- 'Osmanlıca bilmeyen entelektüel olamaz'
- Mısır Mısırlılarındır..
- ‘Muhteşem Yüzyıl’da göze takılanlar (2)
- ‘Muhteşem Yüzyıl’da göze takılanlar...
- Cehalet mi İhanet mi?
- Noel Gerçeği...
- Çin'deki beyaz piramitlerin gizi!..
- Değerlerin Yok Oluşu...
- Şah&Sultan Romanı üzerine...
- İttihat ve Terakki...
- Kızılelma nerede?
- Modern ebeveyn, mağara insanından geride!
- İzmir'de ilk kurşunu kim attı?
- Hazreti Nuh'un Gemisi Nerede?..
- Aziz Nesin’in hikâyesi...
- Kâbe-i muazzama'nın gökdelenden görünüşü
- Anayasamız halk irâdesine şüpheci!
- Eyüp Sultan'daki mezar kimin?
- Bu hamburger bir sene bozulmadı
- GDO’nun şaibeli milyarderleri!
- Padişahın kalbinde taht kuran HURREM SULTAN
- Osmanlı Devleti ne zaman kuruldu?
- Osmanlı ve İsrail
- Nasıl suçlu yetişir
- Saylan'ın Sağ Kolu Konuştu
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı