Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Hollywood'da Kadın Hakimiyeti
09 Nisan 2007 Pazartesi | 16:49

Internetteki 'Entertainment Tonight' sitesi, 'Yazın Kadınları' başlığıyla yayınladığı yazıda, Mayıs ayından itibaren ünlü kadın oyuncuların gösterime girecek filmlerini duyurdu.
 
Yapımlar ve gösterim tarihleri:
 
Lucky You (4 Mayıs): Drew Barrymore ile Eric Bana'nın rol aldıı film, poker masası etrafında gelişiyor.
 
Georgia Rule (11 Mayıs): Alkol sorunu nedeniyle bir klinikte tedavi gören Lindsay Lohan, beyazperdede de benzer bir rolde kamera karşısına geçti. Lohan, 'Umutsuz Evkadınları' Desperate Housewives dizisinin ünlü oyuncusu Felicity Huffman ve Jane Fonda'nın rol aldığı 'Georgia Rule' adlı film, 11 Mayısta seyirciyle buluşacak.

Film, asi ve alkol düşkünü kızıyla (Lindsay Lohan) uğraşmaktan bıkan Lilly'nin (Felicity Huffman) onu Idaho'daki annesi Georgia'nın (Jane Fonda) çiftliğine göndermesini konu alıyor.
 
A Mighty Heart (22 Haziran): Evlat edindiği 3.5 yaşındaki Pax Thien ile birlikte tam 4 çocuk annesi olan Angelina Jolie, sevimli miniklerden fırsat bulduğu zamanda çevirdiği yeni filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Yapımcılığını Brad Pitt'in üstlendiği filmde, Jolie, Pakistan'da kafası kesilerek öldürülen gazeteci Daniel Pearl'ün dul eşi Mariane Pearl'ü canlandırıyor.
 
No Reservations (27 Temmuz): Ünlü aktris Catherine Zeta-Jones ve Abigail Breslin'in rol aldığı komedi filmi, mükemmeliyetçiliğiyle tanınan Manhattanlı bir baş aşçının (Catherine Zeta-Jones) 9 yaşındaki yeğeninin bakımını üstlenmesiyle beraber altüst olan yaşamını aşçı yardımcısına (Aaron Eckhart) aşık olarak daha da karıştırmasının hikayesini anlatıyor.
 
Mr.Brooks (1 Temmuz): Demi Moore, Kevin Costner ve William Hurt ile başrolünü üstlendiği filmde, bir cinayeti aydınlatmaya çalışan inatçı bir dedektifi canlandırıyor.
 
Becoming Jane (3 Ağustos): 'Şeytan Marka Giyer' filminin genç yıldızı Anne Hathaway, bu filmde ünlü yazar Jane Austen'i canlandırıyor. Yapım, Austen'ın gençlik yıllarını ve onun genç bir İrlandalı (James McAvoy) ile aşkını anlatıyor.
    
El Cantante (1 Ağustos): Sinema ve müzik dünyasının ünlü ismi Jennifer Lopez, 1970'li yılların salsa müzik efsanesi Hector Lavoe'nin yaşam öyküsünü anlatan filmle uzak kaldığı beyazperdeye geri dönüyor.
 
Lopez'in, eşi Marc Anthony ile kamera karşısına geçtiği film, salsayı ABD'ye getiren, bir efsane olan, ancak uyuşturucu kullanımı ve AIDS hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Lavoe'nin dramını konu alıyor.
    
Stardust (10 Ağustos): Ünlü oyuncu Michelle Pfeiffer'ın başrolünü üstlendiği yapımda sanatçıya Sienna Miller, Claire Danes, Robert De Niro, Ian McKellen, Peter O'Toole ve Rupert Everett'tan oluşan kalabalık ve meşhur bir kadro eşlik ediyor.
 
Penelope (17 Ağustos): İki güzel yıldız Christina Ricci ile Reese Witherspoon'un birlikte kamera karşısına geçtiği film, bu yazın iddialı yapımları arasında.

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı