Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Kültür-Sanat Ajandası
15 Eylül 2008 Pazartesi | 21:49
15 EYLÜL PAZARTESİ
SERGİ:
* Fotoğraf sanatçıları Orhan ve Fatma Durgut'un Sultanahmet'teki Türk İslam Eserleri Müzesinde açılan "Harameyn Fotoğrafları" sergisi 24 Eylül'e kadar ziyarete açık olacak. Sergi mukaddes toprakları havadan gözler önüne seriyor.
* "Osmanlı Devleti'nde Ehl-i Beyt Sevgisi" adlı sergi, Topkapı Sarayı Mukaddes Emanetler Bölümü'nde 24 Kasıma kadar gezilebilir.

KONSER:
* "6. Boğaziçi Festivali" çerçevesinde Topkapı Sarayı'nda saat 21:30'da düzenlenecek "Osmanlı Sarayında Bir İspanyol" konserinde Osmanlı Dönemi'nde dünyaya gelmiş iki besteci, iki kültür, iki eser buluşuyor.
* Konya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Kardeşlik Günleri Aşıklar Gecesi etkinlikleri çerçevesinde bugün Suriye'den Alturath Grubu, yarın Irak'tan Kerkük İlahiler Grubu Mevlana Kültür Merkezinde sahne alacak.


16 EYLÜL SALI
OYUN: Küçükçekmece Halkalı Kültür Merkezinde 22.00'de Fırat Kültür Merkezi oyuncularının "Onu Beklerken" oyunu izlenebilir.

SERGİ: İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde, Verbund Koleksiyonu'ndaki eserlerinden oluşan "Suyun Bir Arada Tuttuğu" sergisi ile "İnsan Halleri" adlı fotoğraf sergisi ocak sonuna kadar gezilebilecek.

KONSER: "6. Boğaziçi Festivali" çerçevesinde, Aya İrini Müzesinde Osmanlı döneminin ünlü bestecilerinden Dede Efendi ile Arjantin tangosunun temsilcisi Astor Piazzola yan yana getirilerek konser verilecek.

FESTİVAL: Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Bodrum Film Festivali başlıyor. Festival 20 Eylül'e kadar sanatseverleri ağırlayacak.


17 EYLÜL ÇARŞAMBA
SERGİ: Sadrazam Kıbrıslı Mehmed Kâmil Paşa'nın albümünden derlenen "Üç Kitaplı Kentler: 19. Yüzyıl Fotoğraflarında Kudüs ve Kutsal Topraklar" başlıklı sergi Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde 19 Ekime kadar ücretsiz olarak gezilebilir.

GÖSTERİ: Dünyanın tanınmış dans topluluğu Alvin Ailey American Dance Theater, 50. yıl turnesi kapsamında Lütfi Kırdar'da 17, 18 ve 19 Eylül akşamları toplam üç gösteri ile İstanbullularla buluşacak.


18 EYLÜL PERŞEMBE
SERGİ:
* Banu Cennetoğlu, Seza Paker, Nasan Tur'un sanat tarihinin içindeki "güzel" ve "yüce" kavramları ele alan "Vecd Halleri" sergisi, Akbank Sanat'ta 19 Ekime kadar görülebilir.
* Ressam Beygü Gökçin'in İstanbul konulu eserlerinden oluşan sergisi ay sonuna kadar İstanbul Bebek'teki Lucca Art'ta görülebilir.


19 EYLÜL CUMA
SERGİ: Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 19 Ocak 2009'a kadar İspanyol ressam Salvador Dali'nin yağlı boya tabloları, çizimleri ve grafiklerinden oluşan yaklaşık 270 eserin yanı sıra el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli belgelere ev sahipliği yapacak.

KONSER: Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin etkinlikleri çerçevesinde 21.30'da SAMEK kursiyerlerinin Türk Halk Müziği Konseri izlenebilir.


20 EYLÜL CUMARTESİ
OYUN: İstanbul Devlet Tiyatroları Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi'nde yazar Necip Fazıl Kısakürek'in ''Bir Adam Yaratmak'' adlı oyunu 28 Eylüle kadar yeniden sahnelenecek.

SERGİ: IMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi'nin Işık Üniversitesi ile işbirliği içinde organize ettiği, 1. Uluslararası Baskıresim Bienali'nde ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 339 özgün baskıresim, 20 Eylül - 20 Ekim 2008 tarihlerinde Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde sergilenecek.
  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı