Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Bu Hafta 7 Film Vizyonda
13 Eylül 2008 Cumartesi | 15:56

Bu hafta biri animasyon, biri yerli yapım, yedi yeni film gösterimde. "Oyum Kime?", "Çıkış Yok", "The X-Files: İnanmak İstiyorum", "Kadınlar Hakkında Her Şey", "Bir Aradayız, Hepsi Bu" ve Türk filmi "Tatil Kitabı" ile çizgi film "Sihirli Orman", haftanın yenileri.

 

 

Oyum Kime?

Joshua Michael Stern'in yazıp yönettiği Oyum Kime?'de Kevin Costner, Madeline Carrol, Dennis Hopper, Kelsey Grammer ve Stanley Tucci rol alıyor. Eğlenceli bir film olan Oyum Kime?'de, Başkanlık yarışının kaderinin sıradan bir vatandaşın tek oyuna kalması üzerine, küçük bir kasabada meydana gelen komik olaylar konu ediliyor.

Çıkış Yok

Yönetmen Stuart Gordon'un, yaşanmış bir olaydan yola çıkarak beyazperdeye aktardığı Çıkış Yok'da Mena Suvari, Stephen Rea, Bunthivy Nou ve Wayne Robson oynuyor. Filmde, terfi bekleyen hemşire Brandi'nin, bir gece yarısı arabasıyla eğlenceden dönerken Tom adındaki bir evsize çarpması sonrasında yaşanan korku ve gerilim dolu olaylar konu alınıyor.

The X-Files: İnanmak İstiyorum

Yönetmenliğini Chris Carter'in yaptığı The X-Files: İnanmak İstiyorum'da başrolleri David Duchovny, Gillian Anderson, Amanda Peet ve Billy Connolly paylaşıyor. Ödüllü dizi Gizli Dosyalar'ın ikinci sinema uyarlaması olan filmde, bir medyumun da yardımıyla, buzlar altında kalan bir cesedin ve seri şekilde kaybolan bir grup insanın peşine düşen ajanların gerilim yüklü maceraları işleniyor.

Kadınlar Hakkında Herşey

Senaristliğini ve yönetmenliğini Diane English'in üstlendiği Kadınlar Hakkında Her Şey'in başrollerinde Meg Ryan, Annette Bening, Eva Mendes ve Debra Messing var. George Cukor'un 1939 yapımı filmi ve Clare Boothe Luce'nin 1936 tarihli piyesinden uyarlanan film, işinden kovulan, üstüne üstlük kocası tarafından da aldatılan Mary Haines'in ilişkileri üzerinden objektifini medya, moda ve finans sektörüne çeviriyor ve yaşananlara ışık tutuyor.

Bir Aradayız, Hepsi Bu

Senarist yönetmen Claude Berri'nin, Anna Gavalda'nın kitabından beyazperdeye uyarladığı Bir Aradayız, Hepsi Bu'da Audrey Tautou, Guillaume Canet, Laurent Stocker ve Françoise Bertin rol alıyor. Filmde, hayatını yalnız bir şekilde, Paris'te bir apartmanın tavan arasında sürdüren temizlikçi Camille'in, Philibert ve Franck adlı iki komşusuyla dost olması, rahat ve huzur için onların evine yerleşmesi sonrasında yaşanan dramatik olaylar hikaye ediliyor.

Tatil Kitabı

Seyfi Teoman'ın ilk uzun metraj deneyimi olan Tatil Kitabı'nda, Silifkeli bir ailenin yaz boyunca başından geçenler, ailenin en küçük üyesi Ali'nin bakış açısıyla anlatılıyor. Katıldığı bir çok festivalde ödüllendirilen, oyunculukta usta isimlere yöre halkının da eşlik ettiği filmde, Taner Birsel, Osman İnan, Ayten Tökün ve Harun Özüağ rol alıyor.

Sihirli Orman
Angel de la Cruz ve Manolo Gomez'in birlikte yazıp yönettiği Sihirli Orman, hem küçüklere, hem de büyüklere yönelik, keyifli bir animasyon. İspanya yapımı, üç boyutlu çizgi filmde, bir bilim adamının, tezini ispatlamak için Cecebre ormanında köstebek Linda'yı kaçırması ardından gelişen eğlenceli olaylar konu ediliyor.

Kaynak: TRT

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı