Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
DT'ye Bahar Geldi
30 Nisan 2008 Çarşamba | 21:18
Devlet Tiyatroları (DT), Mayıs ayında 10 bölgedeki yerleşik sahneleri ve bir sürekli turne sahnesi, 5 yurt içi ve 1 yurt dışı turnesinde 56 değişik oyunu tiyatroseverlere sunacak.

Ankara
Buna göre, Ankara'da Büyük Tiyatro'da, "Kanlı Nigar"; Küçük Tiyatro'da "Şahane Düğün", "Küçük Bir Mucize" ve "Selanik'ten Anıtkabir'e"; Şinasi Sahnesi'nde "Tek Kişilik Şehir", "Keloğlan Keleşoğlan"; Akün Sahnesi'nde "Giordano Bruno"; Altındağ Tiyatrosu'nda "Aykırı İkili", "Yedi Kocalı Hürmüz", "Bir Delinin Hatıra Defteri"; İrfan Şahinbaş Tiyatrosu'nda "Kayıplar", "Kurban"; Oda Tiyatrosu'nda "Gözlerin Ardındaki Çocuk", "Japon Kuklası"; Çayyolu Tiyatrosu 125. Yıl Sahnesi'nde de "Aşk-ı Memnu", "Yeraltından Notlar" ve "Resimli Osmanlı Tarihi" Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

İstanbul
İstanbul'da ise AKM Oda Tiyatrosu'nda "Sersemler Evi", "Kral Dairesi"; AKM Aziz Nesin Sahnesi'nde "Benerci Kendini Niçin Öldürdü","Ben Ruhi Bey Nasılım"; Büyük Salon'da "Çayhane"; Şişli Cevahir Sahnesi'nde "Mavi Saçlar Pembe Gözler", "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü"; Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi'nde "Yunus Dürür Benim Adım", "Uyarca"; Bülent Ecevit Sahnesi'nde "Mavi Saçlar Pembe Gözler" adlı oyunlar izlenebilecek.

İzmir
İzmir'de ise Konak Sahnesi'nde "Teyzesi", "Yağ Yağ Yağmur", "Tek Kişilik Şehir"; Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde "Yağ Yağ Yağmur" sahne alacak.

Bursa
Ayrıca, Bursa'da "Bu Can Benim Kime Ne", "Kara Kedi Geçti", "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", "Dans Eden Eşek" ve "Deli Bayramı"; Antalya'da "Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Evine", "Gül Güzeli","Tablolarda Tiyatro" gösterilecek.

Trabzon
Trabzon'da 9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali kapsamında çeşitli oyunlar sunulacak. Erzurum'da "Kırmızı Şapkalı Kurt" ve "Tehlikeli Saplantı", Konya'da "Pusuda-Öç", Sivas'ta "Karanlıkta Komedi", "Oyunun Adı Külkedisi" ile "Martı" ve "Teyzesi" adlı oyunlar izleyiciyle buluşacak.

Manisa
İzmir Devlet Tiyatrosu'nun "Misafir" adlı oyunu 4 Mayısta Bulancak'ta, "Teyzesi" adlı yapıt 14 Mayısta Manisa'da, "Yağ Yağ Yağmur" da 15 Mayısta Manisa'da turne yapacak.

Antalya
Antalya Devlet Tiyatrosu'nun "Gül Güzeli" ve "Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Evine" adlı eserleri 12 Mayısta Kumluca'da, Konya Devlet Tiyatrosu'nun "Pusuda-Öç" adlı yapıtı 13 Mayısta Kulu'da, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Selanik'ten Anıtkabir'e" adlı oyunu 20 ve 21 Mayısta Amasya'da seyirci karşısına çıkacak.

Civan Canova'nın yazdığı, Turgay Kantürk'ün yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Ful Yaprakları" oyunu da 8 Mayısta Romanya'da sahnelenecek.

Kaynak: TRT

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı