Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
‘Beyaz Melek’in sırrı
04 Aralık 2007 Salı | 22:44

"Bir yönetmen doğuyor" iddiasında bulunmadığını belirten Mahsun Kırmızıgül; bizi biz yapan anne, baba ve aile bağları ile saygı ve sevginin yavaş yavaş yitirildiğini, filmi de bu konuya dikkat çekmek için yaptığını söyledi.

Senaryosunu yazdığı, yönettiği 'Beyaz Melek' isimli filminin gösterimde olduğu Ankara CEPA alış-veriş merkezinde Mahsun Kırmızıgül ve rol arkadaşları sinema severlerle bir araya geldi. Kırmızıgül, film için, 'Bir çıkış noktasıydı' diye konuştu. Kendisinin 'bir yönetmen doğuyor' gibi iddia peşinde olmadığını belirten Kırmızıgül, sinemanın önemli bir iletişim aracı olduğunu söyledi. Kırmızıgül, şöyle devam etti: "Günlük hayatlarımızda maalesef etrafımızda olan şeylere karşı artık duyarsızlaşmaya başladık. Bu özellikle büyükşehirlerimizde daha da kendisini hissettiriyor. Yaşadığımız binada kapı komşumuzu bile tanımaz hale geldik. Onu bırakın en yakınlarımızı bile unutmaya başladık. İşte ben filmimde etrafımızda gördüklerimi, nasıl sevgisizliğe doğru gittiğimizi, bizi biz yapan değerlerden nasıl uzaklaşmaya başladığımızı kısacası sevgi ve saygımızı nasıl yitirmekte olduğumuzu işlemeye çalıştım."Hayat mücadelesi içerisinde bir tebessümün bile esirgenmeye başladığının altını çizen Kırmızıgül, "Bir günaydın demek ya da bir merhaba demek için kimse bizden para pul istemiyor. Ama biz bunu bile etrafımızdaki insanlara çok görmeye başladık. Sevgi ve saygının yerini monoton bir hayat almaya başladı" şeklinde konuştu. Sanatçı Tomris Oğuzalp'in huzurevine yerleştirildiği sahnede geçen diyalogda, 'Neden buradasınız?' sorusuna "Anneler, babalar, küçük evlerine, küçük yüreklerine onlarca çocuk ve torunu sığdırırken evlatlar koca koca apartman dairelerine, villalarının bir köşesine yaşlı anne babalarını sığdıramadılar' cevabını verdiğini hatırlatan Kırmızıgül, işte bu sayede insanların düşündüğünü belirtti.


Öğrenciler geliyor...

Filmle ilgili çok hoş tepkiler aldığını ve bundan dolayı da mutlu olduğunu kaydeden Kırmızıgül, "Bir diğer sevindiğim olay ise öğretmenler öğrencilerini sınıf olarak "Beyaz Melek" filmini seyretmeye götürüyorlarmış. Daha sonra öğretmenler bu filmi anne-babanızla birlikte izleyin ve filmdeki ana fikri anlatın diyorlarmış. Filme her kesimden vatandaşımız büyük ilgi gösteriyor. Türk halkının Beyaz Melek filmine sahip çıktığını görüyorum ve bundan da çok mutlu oluyorum" diye konuştu.

Kaynak: Sinan Çetin/Türkiye

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı