Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
6 Film Vizyonda
14 Ekim 2007 Pazar | 19:22
Sinemalarda bu hafta 6 yeni film seyircisiyle buluşuyor.

"Avrupalı", "Son Ültimatom", "Günbatımı", "Gündüz Nöbeti", "Hepsini Vur" ve "Janjan" sinemaseverleri bekliyor.

 

 

Avrupalı
Türkiye'nin 40 yıllık Avrupa Birliği macerası sürerken, film, ülkemizin Avrupalı olma yolunda yaşadığı sancılı, duygusal ve tirajikomik yolculuğun hikayesini "Avrupalı" adlı romantik-komedi-polisiye türündeki sinema filmi projesiyle seyirciyle buluşturuyor.

Cem Davran'ın "Avrupalı" adıyla, yüzlerce yıldır Avrupa'yla devam eden ilişkiler sonunda ortaya çıkmış ideal Avrupalı Türk tipini temsil ettiği projede, Yasemin Kozanoğlu Ela isimli bir Yunan kızını, Sema Öztürk ise Asya isimli Türk kızını canlandırıyor.

Ulaş Ak'ın yönetmenliğini yaptığı filmde, Murat Soydan, İlknur Soydaş, Aykut Oğut, Eva Maya, Esra Banguoğlu, Cengiz Tünay, Somer Kavran, Serkan Genç ve Kuzey Vargın önemli ve sürpriz roller üstleniyor.

"Avrupalı"da bir Türk ailesi ile Yunan ailesi arasında yaşanan, yasadışı ve duygusal ilişkiler üzerinden, Türkiye'nin Avrupalılık macerası işleniyor.

Cem Davran, bir Türk kızı ile Yunan kızı arasında kaldığı aşk girdabında karar vermekte zorlanırken, arkası kesilmeyen komik olayların birbirini kovaladığı hikayede, yoğun mizahın yanı sıra Türkiye'nin ve Türk halkının sorunları da anlatılıyor.

Son Ültimatom
Robert Ludlum'un aynı adlı romanından uyarlanan "Ültimatom" filminde Matt Damon, Paddy Considine, Edgar Ramirez, Julia Stiles, David Strathairn, Chris Cooper ve Joan Allen rol alıyor.

Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybeden Jason Bourne'un hayatta tek bir amacı vardır o da kendisine yeni bir gelecek kurmak için geçmişinin izini sürmek…

Bu amaç, kahramanımızı Moskova'dan Paris'e, Paris'ten Londra'ya, Fas'a kadar uzanan bir kovalamacaya sürükler. Jason Bourne peşindeki polisleri ve federal ajanları alt edip gerçek kimliğini bulabilecek mi bilinmez ama yönetmen koltuğunda yine Paul Greengrass'ın oturduğu Bourne serisinin bu 3. filmi izleyiciden olumlu eleştiriler alıyor.

Günbatımı
Ölüm döşeğindeki Ann Lord'un kızları Nina Ann ve Constance'in annelerinin yarım asır boyunca sakladığı sırrını ve gizli aşkını öğrenmeleriyle gelişen "Günbatımı" filmi, anne kız ilişkilerinin özündeki sonsuz sevgiyi de gözler önüne seriyor.

Lajos Koltai'nin yönetmenliğini yaptığı filmde, Glenn Close, Patrick Wilson, Toni Collette, Meryl Streep, Hugh Dancy, Claire Danes,Vanessa Redgrave rol alıyor.

Gündüz Nöbeti
Sergei Lukyanenko'nun çok satan bilimkurgu romanından uyarlanan "Gündüz Nöbeti", fantastik üçlemenin 2. filmi olma özelliğini ve 2. kitabın ismini taşıyor.

Aydınlığın ve karanlığın güçleri arasındaki savaşta hizmet veren bir adam, Moskova'ya hayat verecek güce sahip bir cihaz ele geçirir. Üstelik de Moskova vahiylere göre neredeyse yok olmak üzereyken…

Yönetmenliğini Timur Bekmambetov'un yaptığı film, kısaca karanlık ve aydınlık güçler arasındaki denge ve çatışmanın etrafında seyrediyor.

Filmin oyuncuları Konstantin Khabensky, Maria Poroshina, Vladimir Menshov, Galina Tyunina, Victor Verzhbitskiy, Dima Martynov'dan oluşuyor.

Hepsini Vur
"Hepsini Vur" filminde Clive Owen, dünyanın en sinirli ve sert mizaçlı adamıyken kendisini dünyadaki en masum şeyi yani yeni doğmuş bir bebeği korumakla yükümlü bulan Bay Smith'i canlandırıyor.

Michael Davis'in yönetmenliğini yaptığı filmde, Smith ateşli bir çatışmanın ortasında, bebeği doğurtur. Kısa süre sonra anlar ki kimliği bilinmeyen bir güç bu bebeğe ilişkin tüm izleri silmek üzere, Hertz denen birinin liderliğindeki gizemli ve sonu gelmeyen bir tetikçiler ekibi göndermiştir.

Janjan
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde çekilen "Janjan" filminin konusu, kasaba halkı tarafından janjan olarak çağrılan zararsız ve sevimli bir deli olan Sadık'la, yanında barındığı Murtaza Dede'nin başlık parasını ödeyerek evlendiği Güzel adlı genç kadın arasındaki aşk hikayesidir.

Yönetmenliğini Aydın Sayman'ın yaptığı filmin oyuncuları Berk Hakman, Çetin Öner, Seyven Katırcıoğlu, Levent Yılmaz, Necmettin Çobanoğlu, Aykut Oray, Özay Fecht, Ayten Uncuoğlu, Nalan Erkovan'dan oluşuyor.

Kaynak: TRT

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı