Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Çağan Irmak'ın yeni filmi vizyona giriyor
02 Ekim 2007 Salı | 23:52

"Babam ve Oğlum" filmi ile gişe rekorları kıran yönetmen Çağan Irmak'ın beklenen yeni filmi "Bana Şans Dile", 5 Ekim'de vizyona girecek.

Muhteşem Film'den alınan bilgiye göre, Muhteşem Film ile İrfan Tözüm'ün yapımını gerçekleştirdiği, Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, 5 Ekim Cuma günü 28 ilde 70 kopyayla gösterime girecek.
     
Çağan Irmak'ın ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan filmde, Deniz Uğur, Melisa Sözen, Rıza Kocaoğlu, Nilgün Belgün, Volkan Severcan, İsmail Hacıoğlu, Aysun Metiner, Levent Sülün, Nuran Yılma, Başak Daşman, Kutay Köktürk, Berke Üzrek, Güler Ökten, Mert Akça, Bülent Seyran, Hakan Erişken, İlter Genay ve Remzi Evren rol alıyor.
     
Aksiyon ve gerilim türünün Türkiye'deki ender örneklerinden olan "Bana Şans Dile", gençlerin, aile içi şiddet, sevgisizlik ve iletişimsizlik sonucu saptıkları yanlış yolları anlatıyor. Filmin konusu özetle şöyle:
     
"İçine kapanık, iletişimsiz, sakar lise öğrencisi Bahadır bir sabah uyandığında dünyayı değiştirmeye karar verir. O sabah okula giderken beline taktığı tabancayla sınıf arkadaşlarını rehin alarak korkulu anlar yaşatacak olan Bahadır, onlardan hayatları boyunca kendilerini en çok yaralayan anılarını anlatmalarını ister.
     
Film boyunca annesi tarafından çocukluğunda dolaba kilitlenen ve karanlıktan korkan Çağlar, ünlü bir televizyoncu olmaya çalışan ve maddi durumu pek iç açıcı olmayan Ayşegül, şair olmaya çalışan romantik Behiç, satanist gruplara katılan Serkan, otoriter bir babanın baskısından bunalmış Türker ve hiç anne sevgisi görmemiş Bahadır'ın öyküleri anlatılıyor. Bir muhabirin de kışkırtmasıyla çığırından çıkan olaylar, soğukkanlı davranmaya çalışan komiser ve öğretmenleri fazlasıyla zorlayacak, sınıf ve bahçedeki olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir." Yönetmen Çağan Irmak, film hakkında görüşlerini şöyle anlattı:
     
"Çocukların ergenliklerini yaşadığı dönem içerisinde genellikle bir kurban seçilir. Bir günah keçisi... Bu genellikle biraz daha sakar, biraz daha uyumsuz, biraz kaybetmiş bir tip oluyor. Bütün insan gruplarında mutlaka bir günah arındırıcı, insanın ilkel egosunu temize çekebileceği bir kurban yer alıyor ve herkes onu yaralıyor. Bu filmde de Bahadır öyle. Gerçek hayatta Bahadır olmak istediğim zamanlar çok oluyor. Çok dolduğum ve herkesi bağlayıp dünya görüşümü anlatmak istediğim zamanlar oluyor. O yüzden bu filmimde tekrar liseli olmak istedim." "Uluslararası İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma" ve "Ankara Film Festivali Ulusal Yarışma"ya katılan film, Şile Büyülü Fener Film Festivali'nde "En İyi 2. Film", Rıza Kocaoğlu ile "En İyi Erkek Oyuncu", Melisa Sözen ile "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödüllerini aldı.

Kaynak: Sibel Kurtoğlu/Milliyet

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı