Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
'İnternet Mahir’in filmi çekiliyor
04 Temmuz 2007 Çarşamba | 21:06

İnternet'te, dünyanın birçok ülkesinde geniş hayran kitlesine sahip olan ve 'İnternet Mahir' olarak tanınan Mahir Çağrı'nın yazdığı, hayatını anlatan 113 sayfalık 'I kiss you' (Öperim seni) kitabından uyarlanan filmin bir bölümünü Marmaris'te çekilecek.
     
Mahir Çağrı, proje aşamasındaki, 'I kiss you' filminin bir bölümünün Marmaris'te çekilmesi için yakın dostu, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu üyesi turizmci Melih Baş'la görüşmelerde bulunmak üzere dün ilçeye geldi. Baş'ın sahibi olduğu İdeal Otel'e yerleşen Çağrı, üç gün süreyle Marmaris'te tatil de yapacak.
     
Doğası ve kültürüyle bir tatil cenneti olan Marmaris'e turistleri davet etmek gerektiğini belirten Mahir Çağrı, "Her gelene 'I kiss you' diyeceksin ve Marmaris'in reklamını yapacaksın. Kendi hayatımı anlatan 113 sayfalık 'I kiss you' adlı kitabı bir süre önce bitirdik. Dünyada, bir tane Mahir var. CNN International, internet sayfasında bir numara ve halen yayına devam ediyor. Dünyada akış, çok hızlı devam ediyor. Ama ne yazık ki, bundan Türk medyasının ve Türkiye'nin haberi yok. Her gün, on binlerce elektronik posta alıyorum. Ne yazık ki iş adamlarımız ve turizmciler bu fırsatı kullanamıyor. İnsanlar sevdiği ve sevenleri olan yere gider. Ben de Melih Baş gibi bir dostuma yardımcı olmak için, bu filmin bir bölümünü Marmaris'te çekeceğim'' dedi.
     
Filmine, bir Türk şirketinin sponsor olmasını beklediğini ifade eden Çağrı, "Borat, diye bir adam çıkıp, film yaptı. Tüm dünya, 'Mahir'i taklit etti' dedi. 300 milyon ABD doları gelir getirdi. Eğer, orjinali yani ben film yaparsam, iki katı gelir elde ederim. Bu yapılacak olan filme bir Türk şirketi sponsor olmalı. Türk ünlüsü değilim, dünya ünlüsüyüm. Film, senaryo gereği ABD'de başlayacak ve Türkiye'de İzmir, Marmaris gibi çeşitli güzel şehirlerimizde çekilecek'' dedi.
     
Turizmci Melih Baş ise İnternet Mahir'in yaşam hikayesini anlatan filmin, Türkiye için tek biletlik bir şans olduğunu ifade ederek, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yaşadığı İngiltere'nin başkenti Londra'da Mahir'e olan ilginin çok büyük olduğunu da vurgulayan Baş, şunları söyledi:
     
"Borat filmi, kurguydu. İnternet Mahir'in hayatı ise gerçek. Filmin bir parçasının Marmaris'te çekilmesi için girişimler yapılıyor. Senaryo revize edilip bir film yapımcısı ile bağlantıya geçildi.''

Kaynak: Milliyet/Ali Gündoğan

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı