Ana Sayfa
Özel Dosyalar
İnsan ve Toplum
İz Bırakanlar
Faydalı Bilgiler
 
Kültür Sanat
Polemik
Sudoku Oyna
Sesli Kütüphane
İletişim
Hakkımızda
Ö. Çetin Engin
Saflık, tarife muhtaç...
İrfan Atasoy
İyiyim!..
Vehbi Abimizin yazıları
"O büyük günde buluşuncaya kadar sevenlere sabır, selamet;
Mahrum kalmışlara da insaf ve itidal dilerim..." - Vehbi Arvas
Vizyon da Bu Hafta...
08 Haziran 2007 Cuma | 10:46

 

 

 

 

 

Kan ve Çikolata (Blood and Chocolate)

Tür
Fantastik / Korku / Dram
Gösterim Tarihi
8 Haziran 2007
Yönetmen
Katja von Garnier
Senaryo
Ehren Kruger , Christopher Landon , Annette Curtis Klause (Kitap)
Görüntü Yönetmeni
Brendan Galvin
Müzik
Reinhold Heil ,  Johnny Klimek
Yapım
2007, ABD , 98 dk.

Oyuncular
Agnes Bruckner (Vivian) , Hugh Dancy (Aiden) , Olivier Martinez (Gabriel) , Katja Riemann (Astrid) , Bryan Dick (Rafe) , Chris Geere (Ulf) , Tom Harper (Gregor) , John Kerr (Finn)

On yıl once Colorado'nun uzak ve soğuk dağlarında genç bir kız ailesinin bir grup adam tarafından öldürülmesine şahit olur. Ormana kaçarak kurtulur ve avcıların onu yakalayamayacağı bir varlığa dönüşür… Bir kurt…

Şimdi olay yerinden çok uzaklarda fakat hala kaçarak yaşamaktadır. Genç kadının adı Vivian Gandillon (Agnes Bruckner)' dur.Bükreş'te eskiye oranla çok daha güvenli bir ortamda gündüzleri bir çikolata dükkanında çalışmakta geceleri ise kentin underground gece klüplerinde dolaşmakta kendisini kuzeni Rafe (Bryan Dick) ve The Five adını verdiği bir grup suçludan oluşan arkadaş grubunun maskaralıklarından korumaya çalışmaktadır. Fakat şehri çevreleyen ormana girdiğinde Vivian kendisini tamamen özgür hissetmektedir.Aradığı şey her neyse onun başını her seferinde beladan kurtarmaktadır.

Aiden Galvin (Hugh Dancy) Bükreş'te eski sanat eserlerini inceleyen bir sanatçıdır. Ve bir sonraki romanı mitolojide? loup garoux – şekil değiştirenler olarak geçen insan bedeninden kurt bedenine dönüşme gücüne sahip insanlar üzerinedir. İçindeki kendi şeytanıyla dövüşen ve bir yandan da dışardaki bu dönüşüme uğrayabilen insane görünümlü ama bir yandan da canavar olabilen kaillerle ilgili bilgi toplamaya çalışmaktadır.? Aiden 'ın onlar hakkında bilmediği bir şey vardır… Yalnızca dönüşebilen kabuslar değillerdir ve sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

Diğerlerinin de sırları vardır ama Vivian aralarında çok özel kabiliyetleleri olan biridir. Ve diğerlerinden çok farklıdır. İşte bu yüzden onun varlığı Gabriel (Olivier Martinez) tarafından korunmaktadır. Bu güçlü ve esrarengiz lider dünyadaki tüm kurt adamlarınların başıdır.

Bir kilisede karşılaşırlar ve o günden sonra? Aiden Vivian'ı aklından çıkaramaz.? Aiden onu görebilmek ve bir arada olabilmek için devamlı Vivian'ın peşindedir. Genç kadın bir başkasına aşıktır ve aşık olduğu adama kendisi hakkındaki gerçeği söylemekten korkmaktadır.
Fakat dolunay yaklaşmaktadır…

 

------------------------------------------------------------------------


Ocean's 13 (Ocean's Thirteen)

Tür
Polisiye / Komedi / Macera
Gösterim Tarihi
8 Haziran 2007
Yönetmen
Steven Soderbergh
Senaryo
Brian Koppelman , David Levien
Görüntü Yönetmeni
Peter Andrews
Müzik
David Holmes
Yapım
2007, ABD

Oyuncular
George Clooney (Danny Ocean) , Brad Pitt (Rusty Ryan) , Matt Damon (Linus Calwell) , Ellen Barkin , Bernie Mac (Frank Catton) , Casey Affleck (Virgil Malloy) , Scott Caan (Turk Malloy) , Elliott Gould (Reuben Tishkoff) , Eddie Jemison (Livingston Dell) , Shaobo Qin (Yen) , Don Cheadle (Basher Tarr) , Al Pacino (Willie Banks) , Carl Reiner (Saul Bloom) , Andy Garcia (Terry Benedict)

Danny Ocean ve ekibinin macera arayışları bitmek bilmiyor. En büyük soygun çetelerinden biri haline gelen bu ekibin artık kendi kumarhaneleri de vardır. Fakat şimdi, yapacakları soygun kadar, kendi kumarhanelerini korumak da önemli hale gelmiştir.

Dünyanın en acımasız kumarhane sahiplarinden biri olan Willie Banks, Ocean'ın ekibinden Reuben Tishkoff'a büyük bir kazık atmıştır. Bunun sonucu, Danny ve ekibinin yeniden bir araya gelerek belki de şimdiye kadar giriştikleri en tehlikeli soyguna hazırlanma vakitleri gelmiştir.

İlk iki filmde olduğu gibi yine yönetmenlik koltuğunda oturan Steven Soderbergh'e ek olarak filmin ana kadrosu tamamiyle korunuyor. Kadroya eklenen yeni isimse, Al Pacino, başlı başına bir heyecan nedeni...

 

------------------------------------------------------------------------

 

Yaratık (Gwoemul)

Tür
Gerilim / Fantastik / Aksiyon
Gösterim Tarihi
8 Haziran 2007
Yönetmen
Joon-ho Bong
Senaryo
Joon-ho Bong , Chul-hyun Baek , Won-jun Ha
Görüntü Yönetmeni
Hyung-ku Kim
Müzik
Byung-woo Lee
Yapım
2006, Güney Kore , 119 dk.

Oyuncular
Kang-ho Song (Park Kang-du) , Hie-bong Byeon (Park Hie-bong) , Hae-il Park (Park Nam-il) , Du-na Bae (Park Nam-ju) , Ah-sung Ko (Park Hyun-seo) , David Joseph Anselmo (Donald)

Seul'un iki yakasını birbirinden ayıran eşsiz güzellikteki Han Nehri, derinlerinde insanların farkında olmadıkları çok tehlikeli bir kötülüğü büyütmektedir. Amerikan savaş gemilerinin birkaç sene önce nehre gizlice boşalttığı kimyasal atıklar, korkunç bir yaratığın oluşmasına neden olmuştur.

Bir gün hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan yaratık, nehir kenarında piknik yapan insanlara saldırır. Olay, hükümetin ciddi şekilde ele almasını gerektiren dehşet verici bir boyuta varır. Yaratığı ortadan kaldırmak da çözüm olmayacaktır çünkü yaratığın, insanlara korkunç bir virüs bulaştırdığından şüphelenilmektedir.

  kültür sanat kategorisindeki en yeni içerikler
- Türk sinemasını bekleyen büyük tehlike…
- Sinemeseverler Azalıyor mu?
- Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yıkılmayacak...
- TGRT FM 19 Yaşına Girdi....
- Van seyahatim...
- Mona Lisa'nın sırrını çözecek mezar açıldı!
- Cannes Film Festivali Başlıyor!
- İstanbul Film Festivali Başlıyor
- Burhan Kuzu’dan Gündem Oluşturacak Kitap...
- Mesir Festivali Başladı
- 3500 Vakıf Eseri Restore Edildi...
- Vizyona 6 Film Girdi...
- Oscar'a "Zoraki Kral" Damgası...
- Washington'da Osmanlı İzleri...
- Tarihî bir mevlid...
- 2010 Oscar adayları belli oldu...
- Vizyonda Bu Hafta...
- "Muhteşem" Tepki...
- Altın Küre'de "Sosyal Ağ" Damgası...
- "Muhteşem Yüzyıl"a Rekor Şikayet
- Necati Cumalı'nın bilinmeyen şiiri!..
- Mahmut hoca taburcu oldu!..
- Dizi Süreleri Kısalacak mı?
- S. Ahmet Arvasi dualarla anıldı...
- Ulucanlar İşkence Müzesi Oldu...
- Bu kategoridekileri listele
   
SaatliMaarif.com
Sınırı çizilen her özgürlük tanımı kalemimizin mürekkebidir....
Bir Derinev Yapımı